Ny hjemmeside

Etter å ha brukt SmartMedia som leverandør av hjemmeside til menigheten, har vi nå bestemt oss for en annen variant. Mange vil kanskje reagere på at vi velger en bloggplattform som utgangspunkt, men det er mange årsaker til at vi ønsker å prøve ut det. 
For det første tror vi en bloggplattform er leservennlig, og kanskje flere finner oss her.
For det andre er plattformen enkel å administrere.
For det tredje er det gratis. 


Vi håper og tror at vi skal få til en levende hjemmeside for menigheten vår.
Besøkende på hjemmesida vil kanskje oppdage at den endres med ujevne mellomrom, og ikke alltid til det bedre. Det kommer av at vi må prøve oss litt fram med oppsett og utforming, til vi finner noe som fungerer best mulig. Vi jobber blant annet med å gjøre lesbarheten på mobil best mulig, siden det er mange som bruker den foran pc. Jeg håper nå at skriftstørrelse og farger skal ha brukbar lesevennlighet.  

Tips og kommentarer mottas med takk - da det blir en del timer med prøving og feiling. 😉

Kommentarer

Populære innlegg